Bohem Duvar Dekoru

yazar Beyaz Kedili Ev

Bir önceki yazımızda duvar dekorasyonu fikirlerinden bahsetmiştik. Duvar dekorasyonu, evinizin dekorasyonunu tamamlayan çok önemli bir adımdır. Biz de size bu adımı tamamlamanıza yardımcı olacak çok kolay ve şık bohem duvar dekoru yapmayı göstereceğiz!

Kullandığımız malzemeler; jüt ip, doğal rafya, ahşap boncuklar ve hava ile kuruyan seramik hamuru. İlk yapılması gereken adım, beyaz renkteki seramik hamurlarından taş ya da kemik benzeri formlar yapmak. Bu şekilleri ipten geçirebilmek için delerek kurumaya bırakıyoruz. Çakıl taşı formundaki seramiklerin doğal görünmesi için özellikle farklı boyutlarda ve biraz özensiz görünecek şekilde yaptık.

En zor aşama buydu! Bundan sonra kestiğimiz jüt ipin ortasından kenarlara doğru, doğal rafya ve çakıl taşlarını sırayla diziyoruz. Bu sıradan iki tane yaparak, bir de sadece ahşap boncuklardan oluşan bir dizi oluşturduk. Bu üç diziyi balsa çubuğa bağlayarak duvara astık. Ancak duvarınızın iki tarafına çivi çakarak da asabilirsiniz. Bohem duvar dekoru yapmak iste bu kadar basit!

Özellikle yazlık evlerde ve balkonlarda çok şık duracağına eminiz 🙂 Bizden ilham alarak bohem duvar dekoru yapımını siz de deneyimlediyseniz, Instagram hesabımız üzerinden paylaşırsanız çok mutlu oluruz ^.^

Bunları Da Yapabilirsiniz!

Fikrinizi Paylaşın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Dekorasyon Trendleri Küçük Mutfaklar İçin 10 Fikir