Çerçeveden Dekoratif Tepsi Yapımı | Ikea Hack

yazar Beyaz Kedili Ev

Fincan, tabak, bardak vb. şeyleri taşımaya ve servis etmeye yarayan, derinliği olmayan, çeşitli büyüklükteki düz kaplara tepsi adını veriyoruz. Ancak şimdi tepsilerin bir de dekoratif amacı var. Genellikle orta sehpaların ya da konsolların üzerinde yer alan bu dekoratif tepsiler oldukça popüler. İçlerine mum, oda kokusu, dekoratif obje, kişisel eşya, çiçek gibi ürünler koyarak ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Biz de bu amaçlarla kullanabileceğiniz bir dekoratif tepsi öneriyoruz!

Bu dekoratif tepsiyi Ikea’nın Sannahed çerçevesinden dönüştürerek yaptık. Bu çerçevenin içinden çıkan bir tane daha ufak çerçeve var. Bunu rafya iple kapladık. Yine çerçevenin içinden çıkan şeffaf malzemeye ise ayna efekti verdik.

Ayna efekti için Cadence markasının hazır spreyini kullandık. Yansıtmanın, spreyi sıktığınız yüzeyin arkasında oluştuğunu belirtelim. Rafya gibi doğal malzemelerle eskitme aynanın daha uyumlu olması sebebiyle, spreyi az uyguladık. Arkasına, yani tepsinin tabanına kahverengi bir kağıt koyarak, yarı şeffaf kalan yerlerde daha etkili bir eskitme efekti yaratmış olduk. Bu eskitme efektini kahverengi ve altın renklerde akrilik boyaları süngerle ara ara yüzeye yedirerek de elde edebilirsiniz.

Bu malzemeleri birleştirdikten sonra sıra tepsimizin saplarına geldi! Bunun için de süet kahverengi iplerden örgüler yaparak iki tarafa bombeli şekilde tutturduk.

Çerçevenin geri kalanıyla da aynı işlemi yapabilir ya da başka şekillerde değerlendirebilirsiniz. Yani bir çerçeveden iki dekoratif tepsi elde ediyoruz!

Bizden ilham alarak çerçeveden dekoratif tepsi yapımını siz de deneyimlediyseniz, Instagram hesabımız üzerinden paylaşırsanız çok mutlu oluruz ^.^

Bunları Da Yapabilirsiniz!

Fikrinizi Paylaşın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Dekorasyon Trendleri Küçük Mutfaklar İçin 10 Fikir