Işıklı Çerçeve Yapımı

yazar Beyaz Kedili Ev

Eğer siz de bizim gibi biraz duygusalsanız ve yaşadığınız güzel anları ölümsüzleştirmeye eğilimliyseniz, mutlaka kitap arasında bir çiçek kurutmuşsunuzdur. Peki bu kuru çiçekler ne zamana kadar orada kalmaya devam edecek? Şimdi onları sıkıştıkları sayfaların arasından kurtarmanın ve sergilemenin tam zamanı! Bu yazımızda size evde led ışıklı çerçeve yapımını anlatıyoruz.

Bunun için tek ihtiyacınız olan bir çerçeve, gerisi de sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Led ışıklı çerçeve yapımı için bizim kullandığımız malzemeler ise şu şekilde: Ikea Sannahed çerçeve (25×25 cm beyaz), pilli peri led ışık (3 m), kuru çiçekler, asetat kağıdı, makas ve bant!

Çerçevenizde belli bir anısı olan çiçekleri notlarla ya da çizimlerle kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin doğum gününüzde size hediye edilen çiçeklerden kullanacaksanız; bu tarihi not edebilir, kimden geldiğini belirtebilirsiniz. Biz bu tasarımda farklı kuru çiçeklerle küçük bir aranjman yaparak daha çok renk bütünlüğünü sağlamaya gayret ettik.

Yaptığımız tasarıma boyut katması için derinliği olan bir çerçeve tercih ettik. Arkasına yine şeffaf bir malzeme koymamız da bu etkiyi vurgulamış oldu. Bu derinlikten faydalanarak çerçevenin içine de çiçekler, minik kozalaklar, deniz kabukları gibi başka malzemeler yerleştirebilirsiniz.

Gizli peri led ışıklar ile tamamladığımız bu tasarımı biz gece lambası olarak kullanıyoruz 🙂 Özellikle yatak başında priz olmayanlar için harika bir alternatif çözüm! Pil kutusunu çerçevenin arkasına bantla sabitleyebilirsiniz.

Eğer “Bunu ben de yaparım!” dediyseniz, paylaşımımızı beğenmeden geçmeyin lütfen ^.^

Bunları Da Yapabilirsiniz!

Fikrinizi Paylaşın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Dekorasyon Trendleri Küçük Mutfaklar İçin 10 Fikir