Seramik Görünümlü Şamdan Yapımı

yazar Beyaz Kedili Ev

Geçtiğimiz yıl dekoratif objelerde popüler olmaya başlayan doğal malzemeler ve geometrik formlar bu yıl da evlerimizde çokça yer verdiğimiz aksesuarlar arasında. Özellikle H&M Home gibi firmalarda karşımıza çıkan seramik, geometrik formlu vazo ve mumluklar herkesin favorisi olmaya devam ediyor. Biz de bu objelerden ilham aldık. Düşük maliyetli ve seramik görünümlü şamdan yapımı için herkesin seveceği bir yöntem bulduk!

Sonuçta bu tarz tasarımlar tamamen geometrik formlardan oluşuyor. Biz de bunun için halka (20 cm çapında) ve top (8 cm çapında) formundaki köpükleri kullandık. Sadece iki tane köpük objeyle iki farklı seramik görünümlü şamdan yapmak mümkün. Köpükleri terracotta ve bej renginde akrilik boya ile boyadık. Daha mat ve seramiğe yakın bir görünüm elde etmek için içerisine karbonat koyabilirsiniz. Boyayı en az iki kat uygulamayı ihmal etmeyin!

Parçaların daha dik birleşmesi için kürdan kullandık. Sabitlemek için ise soğuk silikon kullandık. Kullandığımız halkanın kalınlığı şamdan mumu için biraz ince geldi. Dolayısıyla daha küçük çaplı olan adak mumu kullandığımızı da belirtelim.

Yapması oldukça kolay olan bu seramik görünümlü şamdanları çeşitlendirmek de sizin becerinize kalmış 🙂 Bizden ilham alarak seramik görünümlü şamdan yapımını siz de deneyimlediyseniz, Instagram hesabımız üzerinden paylaşırsanız çok mutlu oluruz ^.^

Bunları Da Yapabilirsiniz!

Fikrinizi Paylaşın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Dekorasyon Trendleri Küçük Mutfaklar İçin 10 Fikir