Tyvek Kağıttan Market Filesi Yapımı | DIY

yazar Beyaz Kedili Ev

Dünyayı tehdit eden iklim değişikliği, kuraklık gibi sorunlar tasarımcıların da radarına girmiş durumda. Kimi geri dönüşüme yönelirken, kimi doğa dostu kumaşlara geçiş yaptı. Biz de çevre bilinciyle hareket ederek tyvek kağıttan market filesi yapımı deneyimimizi sizinle paylaşmaya karar verdik!

Önce malzemeyi tanıyalım! Geri dönüşebilen tyvek, aslında daha çok inşaat, matbaa, peyzaj alanlarında kullanılan bir kağıt. Ancak, artık modadan ev dekorasyonuna ve elektronik ürünlere kadar özel tasarımlar için sınırsız olanaklar sunuyor. Suya dayanıklı, yırtılmaz, anti bakteriyel, UV ışınlarına dayanıklı, çok hafif bir kağıttan bahsediyoruz. Üstelik en önemlisi ise geri dönüştürülebilir özelliğiyle çevre dostu bir kağıt!

Gelelim market filesine! Bu tasarımda geleneksel akordeon şeklindeki yılbaşı süslerinden ilham aldık. Basitçe; bir kağıda birbirini kesmeyecek şekilde çapraz çizikler atıyoruz. Bu çizikleri açtığımızda ise file gibi delikli bir desen elde ediyoruz. Bunun için A3 kağıda hazırladığımız şablon çizimi sizinle paylaşıyoruz. Bu çizimi daha büyük kağıda çıktı alarak, gerçek boyutta bir market filesi elde edebilirsiniz. Bu boyuttaki fileyi daha çok dekoratif olarak kullanabileceğiniz gibi buzdolabınızdaki meyve ve sebzeleri depolamak için de kullanabilirsiniz.

Çıktı aldığımız kağıdı, tyek kağıda eskiz bandıyla tutturuyoruz. Çizimdeki çizgilerin üzerinden, her iki kağıdı da delecek şekilde çizikler atıyoruz ve gerekli yerleri kesiyoruz. Tyvek kağıdı ayırıp, her çizginin gerçekten delindiğinden emin olun. Son olarak da tabanını bastırıp yavaşça çizikleri ayırarak delik oluşturacak hale getiriyoruz. Ve tyvek kağıttan market filesi hazır!

Bizden ilham alarak tyvek kağıttan market filesi yapımını siz de deneyimlediyseniz, Instagram hesabımız üzerinden paylaşırsanız çok mutlu oluruz ^.^

Bunları Da Yapabilirsiniz!

Fikrinizi Paylaşın.

Duvar Dekorasyonu Fikirleri Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 Dekorasyon Trendleri Küçük Mutfaklar İçin 10 Fikir